Učenici Gimnazije Žiger su se prije dva tjedna vratili s petodnevne terenske nastave održane u Beču i Pragu.

Prvi su dan posjetili kulturne i povijesne znamenitosti Beča kao što su: Hofburg, Opera, Ringstraße, Parlament, Gradska vijećnica, Schönbrunn, Katedrala svetog Stjepana gdje su održali svoja usmena izlaganja te svoje znanje primijenili na izvornim lokacijama. O praškim su znamenitostima, povijesti, geografiji, glazbi, likovnoj umjetnosti i turizmu učili tri dana tijekom kojih su posjetili poznata mjesta kao što su: Hradčany, Katedrala svetog Vida, Kraljevska palača, Karlov most, Muzej Franza Kafke, Zlatna ulica, Židovsko groblje i muzej, Španjolska sinagoga. Neke od najdražih uspomena bit će zasigurno večernja vožnja Vltavom, Barrandov filmski studio u kojem su se snimale mnoge svjetske filmske uspješnice te posjet pivovari Staropramen.

Posljednji dan terenske nastave bio je posvećen češkom dvorcu Konopište te povratku kući i sažimanju svega doživljenog. Mobilne aplikacije pokazale su da su učenici sa svojim profesorima na terenskoj nastavi propješačili oko 60 kilometara, tj. napravili oko 150 tisuća koraka.