S velikim veseljem objavljujemo da su Gimnaziji Žiger odobrena dva nova dvogodišnja Erasmus+ projekta.

U sklopu prvoga, imena EuroProjects, naši će učenici razvijati svoje vještine u polju istraživačkih radova i projekata, a imat će mogućnost sudjelovati na četiri mobilnosti učenika: dvije u Madrid i po jedna u Nizozemsku i Tursku.

Drugi Erasmus+ projekt naziva Knowing Sports, Outdoor Activities and Traditions (SPO),  za sljedeće dvije školske godine u kojem sudjelujemo je na temu sporta i tradicionalnih igara Francuske, Grčke, Turske, Sjeverne Makedonije, Portugala i naravno Hrvatske.

U listopadu nam slijede prve mobilnosti. U sklopu projekta EuroProjects šestero učenika i dvoje profesora će otputovati u Madrid, a u sklopu projekta SPO dvoje profesora putuje u Argostoli, grad na grčkom otoku Kefalonija. Veselimo se novim iskustvima, prijateljima i znanjima koje ćemo steći.