„Svi za jednog, a jedan za sve, razbijamo predrasude zle”, uvodni su stihovi pjesme „Vjeruj sebi, vjeruj nama” koju su napisali, uglazbili i otpjevali naši maturanti Emina Ajhler, Dominik Biškup i Tena Brijačak, a uz mentorstvo profesorice Glazbene umjetnosti Martine Jakšić Rodiger.

Pjesmu smo prijavili na natjecanje „Digital EU – and YOU?!” koje Europski dom Zagreb već 27 godina provodi u Hrvatskoj.

„Europa u školi” projekt je u kojem je dosad sudjelovalo stotine tisuća učenika u raznim aktivnostima o europskoj kulturi, povijesti, vrijednostima i politikama. Ovaj projekt omogućuje učenicima da se kreativno izražavaju pisanjem, slikanjem ili pjevanjem.

Pjesmu naših učenika možete poslušati na poveznici i pročitati u nastavku. 

 

Svi za jednog, a jedan za sve

razbijamo predrasude zle.

Kad smo skupa, odmah smo jači

i postajemo timski igrači.

Vjeruj sebi, vjeruj nama,

pomozi Uniji s njenim nedaćama.

Imali smo i mi svojih svađa,

al' iz lošeg se uvijek dobro rađa.

Nadu nikad nećemo izgubit'

jer zajedno svi smo bolji ljudi.

Vjeruj sebi, vjeruj nama,

pomozi Uniji s njenim nedaćama. 

I kada se cijeli svijet zbog straha povlači

ti budi tu, ti budi tu

jer zajedno smo jači!

Zajedno smo jači!

Naslovna fotografija: europe.hr/brošura