Gimnazija Žiger i dalje sudjeluje u humanitarnim aktivnostima. Posjetili smo udrugu za zbrinjavanje djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi Nova budućnost i darivali ih živežnim namirnicama koje im uvijek nedostaju, školskim priborom te nezaobilaznim slatkišima.

Udruga Nova budućnost nastoji osigurati djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi zadovoljavanje svih životnih potreba – stanovanje,  prehrana,  odijevanje,  održavanje osobne higijene,  briga o zdravlju,  čuvanje,  odgoj i obrazovanje,  radne aktivnosti  i  kreativno provođenje slobodnog vremena. Udruga djeluje na 6 dislociranih jedinica u kojima je zbrinuto 60-ak djece.

Udruga u Varaždinu je smještena u Pakračkoj ulici 3 gdje je smještano desetak djece od predškolske do srednjoškolske dobi.