„Study UK Europe: Gateway to the UK” prvi je virtualni sajam visokog obrazovanja British Councila koji je namijenjen sudionicima iz Europe zainteresiranima za studij u Velikoj Britaniji.

Počevši od 19. listopada pa sve do 13. studenog u događanju će sudjelovati više od 60 britanskih sveučilišta, uključujući 13 od 20 najbolje rangiranih sveučilišta za 2021. godinu prema Times Higher Education, vodeća velška i škotska sveučilišta i niz elitnih britanskih sveučilišta iz Russell Grupe.

Ovo događanje nudi budućim studentima jedinstvenu platformu za:

- privatne online sastanke s predstavnicima sveučilišta

- online predavanja o najvažnijim aspektima studiranja u Velikoj Britaniji – uključujući informacije o najpopularnijim studijskim grupama, detaljne upute za prijavu i savjete kako se pripremiti za studij i život u Velikoj Britaniji

- tek objavljene informacije o školarinama koje određena sveučilišta nude studentima iz Europske Unije