Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra, CARNet-a te CROZ-a.

Natjecanje je održano od 13. do 17. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen, a  iz naše škole natjecale su se Marta, Matko i Paula iz prvog razreda u kategoriji GigaDabar za učenike svih razreda srednje škole.

Čestitamo Pauli koja se plasirala u 10% najboljih učenika spomenute kategorije u Hrvatskoj te svim učenicima koji su se natjecali i jedva čekamo Dabar 2018.