Prvog su se petka u listopadu učenici Privatne varaždinske gimnazije s pravom javnosti, u pratnji svojih razrednika, uputili na jednodnevnu terensku nastavu na otok Krk.

Glavni je cilj bilo upoznavanje temelja hrvatske glagoljaške pismenosti, biološke i geografske posebnosti otoka Krka te njegove povijesti. Iako nas je cijelim putem pratila kiša, sigurno smo u jutarnjim satima stigli u Jurandvor. U Crkvi svete Lucije prisjetili smo se važnosti Bašćanske ploče za hrvatsku povijest i kulturu te širenje pismenosti u Hrvata. Jedno od najvećih uzbuđenja terenske nastave zasigurno je bila plovidba brodom do otoka Košljuna. Hladnoća, vjetar i uznemireno more nisu nas zaustavili da posjetimo franjevački samostan Navještenja Marijina te muzej s arheološkom, prirodoslovnom i etnografskom zbirkom. Učenici su bili oduševljeni prikazima neobičnih životinja, koralja, odjevnih predmeta i novčanica iz različitih razdoblja. Poslijepodne smo proveli šećući kišnim gradom Krkom upoznavajući njegove znamenitosti.

Slike s terenske su u galeriji.