Koji se festival proljeća slavi u glavnom gradu Australije, koji je najveći australski grad, na čijoj zemlji stoji Taronga zoološki vrt u Sydneyju, koja su dva australska znanstvenika hrvatskih korijena te dešifriranje zagonetki u stihovima, samo su neki od izazova s kojima su se suočili naši učenici u obrazovnom i zabavnom izazovu Australian Virtual Challenge koji je za sve srednje škole u Hrvatskoj organiziralo Veleposlanstvo Australije.

U izazovu koji je proveden na engleskom jeziku u razdoblju od 26. studenoga do 10. prosinca, sudjelovala su naša tri tima: „Snoopy”, „Fire badgers” i „Titans”.

Za izazove se prijavilo više od 100 timova iz cijele Hrvatske, a izazovi su uključivali istraživanja na internetu o australskim gradovima, povijesti, kulturi, geografiji i drugim prigodnim temama. Uz izazove učenici su morali suradnički raditi u timu, tražiti odgovore prema određenim uputama, snalaziti se u bespuću interneta, izraditi QR kod i samostalno slati odgovore na vrednovanje.

Izazovi su učenicima bili zanimljivi i zabavni, a i mnogo su toga naučili o povezanosti Hrvatske i Australije.

Čestitke svim našim timovima na uspješno riješenim izazovima.