Kako proslaviti svjetski dan čokoladnih kolača? Jednostavno – čokoladnim slasticama.

S obzirom na to da gotovo svi volimo čokoladu, današnji smo dan odlučili posvetiti pripremi i kušanju čokoladnih kolača. U slatkoj radionici pod vodstvom prof. Marine Mavriček Špicer sudjelovali su naši maturanti koji su svojim vrhunskim slastičarskim vještinama pripremili čokoladnu tortu, čokoladne kuglice i cake pops.

Kao odličan dodatak slatkoj radionici, prof. Neda Njegač osmislila je zanimljivi kviz u kojem su trebali pogoditi vrstu kolača ili sastojke nekih od najpoznatijih čokoladnih kolača. Ako mislite da ste dobar poznavatelj kolača, možete i sami pokušati odgovoriti na pitanja iz kviza.

https://play.kahoot.it/v2/?quizId=5d232689-093d-4f80-bda2-dc19dc45792c

Najbolji dio dana bio je naravno – degustacija i uživanje u čokoladnim kolačima.

Sretan vam dan čokoladnih kolača. Proslavite ga!