Naš maturant Filip Šoić osvojio je prvo mjesto na ovogodišnjem županijskom natjecanju iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2022. koja je inspirirana temom „Ljudsko tijelo”. Pod vodstvom mentorice profesorice Karmen Farkaš učenici su imali zadatak rekomponirati crno-bijelu fotografiju renomiranog umjetničkog djela s temom ljudskog tijela, uz primjenu ritma ploha u odabranom komplementarnom kontrastu te ih izraditi u likovnoj tehnici kolaža.

Stručno povjerenstvo je temeljem prepozicija za državnu smotru ocijenilo Filipov rad kao najbolji od dvanaest radova iz pet varaždinskih srednjih škola.

Državna razina natjecanja održat će se od 26. do 27. travnja, a izložba svih radova s natjecanja bit će otvorena za javnost u utorak 22. ožujka s početkom u 11 sati u I. osnovnoj školi u Varaždinu.

Čestitke Filipu na osvojenom prvom mjestu, kao i Karlu Rogini i Doriji Petrović koji su osvojili 7. i 9. mjesto u istoj kategoriji natjecanja.

Dokazali ste i pokazali da kreativnost, mašta, znanje i vještine dovode do uspjeha. Bravo!