U školi smo obilježili Svjetski dan umjetnika koji se obilježava svake godine 15. travnja.

Međunarodna udruga likovnih umjetnosti (WAA) odabrala je datum 15. travanj u čast slavnog Leonarda da Vincija koji je rođen tog datuma 1452. g. u selu Anchiano kraj mjesta Vinci u Italiji.

Bilo je mnoštvo razloga da se odabere upravo Leonardov rođendan za obilježavanje Svjetskog dana umjetnika: on sam je jedan od najpoznatijih umjetnika svih vremena, naslikao je vjerojatno najslavniju sliku u povijesti umjetnosti, a bio je i pravi primjer renesansnog čovjeka koji se zanima za različita područja – medicinu, matematiku, astronomiju, arhitekturu, slikarstvo, glazbu i druga. Poznat je i po svojim brojnim izumima – padobran, helikopter i tenk su samo neki primjeri.

Naši učenici su za svoje kreativno izražavanje nadahnuće pronašli u njegovom najpoznatijem slikarskom djelu, Mona Lisi. Radili su rekompoziciju Mona Lise u tehnikama kolaža i mozaika pa se na taj način ova poznata dama zagonetnog osmijeha pokazala u novom svjetlu.